Regionální certifikace běží

12.06.2010 22:44

Společnost Compedium dokončila pilotní část projektu Libereckého kraje - Regionální certifikace ubytovacích zařízení Libereckého kraje. V rámci tohoto projektu vznikl koncept s pěti stupni kvality (pečetěmi kvality) pojmenovaných: BRONZE, SILVER, GOLD, DIAMOND a TOP DIAMOND. Certfikace za cíl pomoci návštěvníkům regionu najít ubytování, jehož provozovatel dbá na kvalitu služeb a stav své provozovny. Nejde o to nahradit nebo nějak "vytlačit" známé hotelové hvězdy, přestože ty jsou určeny spíše pro velké plně vybavené hotely a Liberecký kraj hledal hodnotící nástroj, který by více odpovídal povaze a charakteru ubytovacích zařízení v regionu. Certifikace pracuje jak s technickými parametry ubytování tak celkovým (subjektivně vnímaným) dojmem z provozovny.

 

V pilotní fázi bylo certifikováno 80 ubytování (penzionů, hotelů i drobných ubytovacích zařízení). Certifikace bude dále pokračovat s podporou SPOT - Sdružení pro podporu turistiky, které bude tento projekt spolufinancovat v období než se na kraji najdou prostředky na další rozvoj projektu. Certifikovaná zařízení budou zobrazována na portále www.severnicechy.info v sekci Ubytování s ověřenou kvalitou. 

Certifikáty a nálepky pro označení provozovny byly provozovatelům certifikovaných zařízení z pilotní fáze předány dnes na krajském úřadě v rámci fóra podnikatelů.  

Zpět